آخرین وضعیت میدانی سوریه
دو شنبه 7 خرداد 1397

گزارش؛

آخرین وضعیت میدانی سوریه/ حلب زیر آتش سنگین درگیری‌ها

آخرین وضعیت میدانی سوریه/ حلب زیر آتش سنگین درگیری‌ها
کد خبر: 217309/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1395/09/07 ساعت: 10:48 AM


ارتش سوریه و متحدین عملیاتی سنگین را در بخش محاصره شده شرق حلب آغاز کردند.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، ارتش سوریه و متحدین عملیاتی سنگین را در بخش محاصره شده شرق حلب آغاز کردند.

محور اول عملیات، محور شمالی است که مدتی بعد از شروع بمباران‌های هوایی و توپخانه‌ای، نیروهای ارتش با همراهی لوا القدس توانستند به سمت میدان بعیدین الانذارات و حیدریه در محور بعیدین پیشروی کنند و به نزدیکی میدان بعدین برسند؛ اما به علت مقاومت شدید تروریست‌ها نتوانستند به میدان بعیدین مسلط شده و با ضد حمله تروریست‌ها عقب‌نشینی در دستور کار قرار گرفت و درگیری‌ها هنوز ادامه دارد.

آخرین وضعیت میدانی حلب

در محور دوم یعنی شمال شرقی بخش محاصره شده، ارتش توانسته ضربات کاری به تروریست‌ها وارد کند و بر تله الزهور در شرق منطقه ارض الحمرا که در مسیر جاده شهرک صنعتی شیخ نجار قدیم قرار دارد مسلط شده و ساعاتی پیش خبر رسید که قوات النمر توانستند پیشروی کرده و بر تعدادی از کارگاه‌های شهرک صنعتی قدیمی شیخ نجار مسلط شوند.

در سومین محور عملیاتی، در شیخ سعید درگیری‌ها به شدت ادامه دارد و هر لحظه شدت گرفته و منابع حامی ارتش سوریه خبر از پیشروی در این محور دادند؛ اما جزییات هنوز مشخص نشده است.

آخرین وضعیت میدانی حلب

در محورچهارم، بستان الباشا، ارتش سوریه توانست پیشروی‌های چشمگیری کرده و بر چندین ساختمان دیگه مسلط شده و چیزی تا اتمام پاکسازی این محله باقی نمانده است.

گفتنی است در محور خارج از حلب در جبهه غربی، منابع ارتش سوریه خبر از پیشروی در سوق الجبس و سیطره ارتش بر بخشی از این منطقه داده‌اند.

آخرین وضعیت میدانی سوریه/ حلب زیر آتش سنگین درگیری‌ها

نیروی هوایی سوریه همسو با آتش توپخانه و موشک‌اندازهای ارتش، تروریست‌ها را در مورک، طیبه الامام، اللحایا، البویضه، لطمین، الزکاه، عطشان و کفرزیتا در ریف شمالی حماه را با آتش دقیق گلوله‌باران کرد.

نیروی هوایی سوریه طی چند پرواز مواضع داعش در فایل الثور و کوع السد در ریف شمالی شرقی حماه و همچنین مواضع دیگر تروریست‌ها در شهرها و مناطق ادلب، خان شیخون، جسرالشغور، معره‌حرمه، التمانعه، الکسیک، الکنده، کرسعه، الغسانیه و الناجیه را بمباران کرد.

آخرین وضعیت میدانی سوریه/ حلب زیر آتش سنگین درگیری‌ها

درگیری ارتش سوریه با داعش در محورهای حویسیس واطراف میدان نفتی الشاعر و چاه‌های المهر و تپه‌های الصونه و روستای ابوالعلایا و پیرامون جب ‌الجراح در ریف شرقی حمص ادامه دارد و نیروی هوایی طی چندین حمله به نیروهای داعش در السخنه و الشندخیات درریف شرقی و الوعر و تلبیسه و الرستندر ریف شمالی این شهر از حمله ارتش پشتیبانی کرد.


انتهای پیام/1404


منبع خبر : باشگاه خبرنگاران

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.