توصیه های ایران به جیبوتی
دو شنبه 28 اسفند 1396

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار کرد؛

توصیه های ایران به جیبوتی

توصیه های ایران به جیبوتی
کد خبر: 217253/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1395/09/06 ساعت: 10:56 AM


سخنگوی وزارت امور خارجه به رییس جمهور جیبوتی توصیه کرد: ضمن خودداری و پرهیز از اجرای منویات غلط دیگران، واقع گرایی بیشتری پیشه کند.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، بهرام قاسمی در واکنش به اظهارات "نسنجیده و ادعاهای گنگ و مبهم" رئیس جمهور جیبوتی در خصوص مداخله ایران در امور کشورهای منطقه اظهار کرد: ضروری است مقامات این کشور قبل از بیان هر گونه سخنی که از اصل و اساس و واقعیت‌های جاری به دور است با تکیه بر تفکر و مراجعه به منابع بی طرف و دوری گزیدن از القائات آشفته خواهان در منطقه با بهره‌گیری از استقلال رای و نظر کارشناسان خود، در چارچوب فهم و درک حتی حداقلی خود اظهار نظر کنند.

این مقام مسوول در وزارت خارجه به " اسماعیل عمر غیله " توصیه کرد: بهتر است به جای تکرار سخنان ناروا و واهی و صادره از سوی دیگران، با واقع بینی و نگرشی دقیق و عمیق به ثبات و مصالح کلان مردم منطقه، به بازنگری کلمات و گفتار یک سویه خود بپردازند چرا که اینگونه مواضع هیچ خدمتی به صلح و امنیت منطقه‌ای و به ویژه حل بحران‌های سوریه و یمن و بحرین نخواهدکرد. لازم است ایشان ضمن خودداری و پرهیز از اجرای منویات غلط دیگران، واقع‌گرایی بیشتری پیشه کند.

قاسمی در گفت‌وگو با خبرگزاری صداو سیما افزود: بار دیگر لازم است به ایشان نیز توصیه کنم به مطالعه هرچه دقیق‌تر تاریخ و تمدن جهان به خصوص منطقه بپردازد. تاریخ منطقه مملو از عبرت‌های پرشماری است که می‌تواند به عنوان چراغ راه آینده به کار آید.انتهای پیام/1404


منبع خبر : پایگاه598

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.