دولت به بنگاه‌هاي كوچك اقتصادي توجه کند
جمعه 4 خرداد 1397

كارآفرين قزويني:

دولت به بنگاه‌هاي كوچك اقتصادي توجه کند

دولت به بنگاه‌هاي كوچك اقتصادي توجه کند
کد خبر: 217136/ کدخبرنگار : 50/ تاریخ انتشار: 1395/09/03 ساعت: 9:30 AM


كارآفرين قزويني گفت: از دولتمردان و دلسوزان تقاضا دارم كه به بنگاه‌هاي كوچك اقتصادي توجه بيشتري بكنند، اگر بتوانم وام كم بهره دريافت كنم تا سي نفر را به طور مستقيم وارد چرخه كار توليد خواهم كرد كه بيشتر آنها خانم خواهند بود.به گزارش خبرنگار اجتماعی  صبح قزوین،به مناسبت هفته بسيج نمايشگاه اقتصاد مقاومتي در سراي سعد السلطنه برپا است.
خانم صبوري فرد يكي از افرادي است كه در غرفه‌هاي اين نمايشگاه حضور دارد و محصولاتي كه حاصل دسترنج خودش مي‌باشد را عرضه مي‌نمايد.


لطفا خودتان را براي مخاطبين معرفي كنيد:

صبوري فرد هستم داراي مجوز توليد و بسته بندي شوريجات و ترشيجات و شربت‌ها و مرباجات طبيعي از جهاد كشاورزي، داراي مدرك تحصيلي گياه پزشكي و حسابداري هستم و در حال حاضر دانشجوي كارشناسي صنايع غذايي مهرام نيز مي‌باشم.

آيا تحصيل شما در رشته مواد غذايي بر كار شما تاثير گذار بوده است؟

بله، جا دارد كه از دكتر خاكپور و پور رسول از دانشگاه مهرام تشكر كنم كه اطلاعات علمي خوبي را در اين زمينه در اختيار بنده قرار دادند تا بتوانيم محصولاتي با كيفيت وارد بازار كنيم.

با چقدر سرمايه شروع كرديد؟
با 500 هزار تومان مدت سه سال است كه شروع به كار كردم و توانستم امسال با توسعه بازار خود 40 تن ترشي وارد بازار مصرف كنم.

مشكل اساسي شما براي توسعه چيست؟
اگر دولت و يا نهاد ديگر بتواند 200 تا 300 ميليون وام كم‌بهره در اختيار بنده قرار دهند كه بتوانم در بازار رقابت كنم مي‌توانم توسعه اشتغال همراه توليد داشته باشم، اما وام‌هايي با بهره بالا در بسياري از بانك‌ها وجود دارد كه مقرون به صرفه نيست، اگر بتوانم وام كم بهره دريافت كنم تا سي نفر را به طور مستقيم وارد چرخه كار توليد خواهم كرد كه بيشتر آنها خانم خواهند بود.

براي توسعه صادرات چه برنامه‌اي دارد؟
تا به حال فكري در اين زمينه نكردم از دولتمردان و دلسوزان تقاضا دارم كه به بنگاه‌هاي كوچك اقتصادي توجه بيشتري بكنند، يكي از صادركنندگان مواد غذايي از من در خواستي داشتند كه محصولات خودم را در شيشه‌هاي بسته‌بندي شده، خيارشور، ترشي مخصوص و سالاد زمستاني سفارشي براي صادرات به دبي آماده كنم و اين به خاطر كيفيت بالاي محصول توليدي ماست، اما به خاطر نداشتن دستگاه و انبار و عدم سرمايه كافي به آنها جواب رد داديم. 

چه استان‌هايي را تحت پوشش قرار داديد؟
ما با استان‌هاي هم جوار از جمله همدان كه توليدكننده ترشيجات است كار مي‌كنيم و اين به خاطر كيفيت كار ماست.
قزوين منبع توليد گل كلم كشور است و بهترين گل كلم كشور را دارد و به همدان و تهران و كرج محصولات خودمان را به بازار عرضه كرديم.

مكان توليدي شما چگونه است و چند نفر در حال حاضر شاغل هستند؟
فضا در استان قزوين است و حدود 270 مترمربع مي‌باشد كه استيجاري است، اگر مشكل فضا نداشته باشيم و ملك شخصي باشد؛ مي‌توانيم علاوه بر گسترش فضاي كار به توسعه بازار مصرف نيز با اقدام جدي تر فكر كنيم، در قزوين يك سوله بالاي چند ميليارد تومان هزينه مي‌برد كه از توان ما خارج است و در حال حاضر 8 نفر در اين بنگاه توليدي مواد غذايي شاغل هستند.

صحبت پاياني با مخاطبان و مسئولان داريد بفرماييد؟
از مسئولان تقاضا داريم كه با نگاه اقتصاد مقاومتي محور به بنگاه‌هاي كوچك توجه بيشتري داشته باشند و در دادن تسهيلات با وام‌هاي كم‌بهره كمك به توسعه اشتغال نمايند ما در خواست از ساير نقاط ايران در بسته‌بندي هاي كوچك داشتيم كه به دليل نداشتن سرمايه و نقدينگي تقاضا را رد كرديم تا به اميد خدا در سال آينده به همت مسئولان و تلاش خودمان بتوانيم توسعه بازار و اشتغال داشته باشيم.

برند توليدي شما به عنوان توليد كننده مواد غذايي چيست؟
ما با برند برلي ترشي و شوريجات و مرباجات و شربت هاي طبيعي در بازار فعاليت مي‌كنيم.

چه ارگان‌هايي با شما همكاري داشتند؟
تنها نهادي كه تا به امروز با تمام امكانات و در حد توان ما را حمايت كردند بسيج سازندگي بود که از تمام دست‌اندر كاران اين نهاد هم تشكر مي‌كنم.

انتهای پیام/7003


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.