3800 کتابخانه کلاسی در مدارس استان تشکیل شده است
دو شنبه 7 خرداد 1397

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین:

3800 کتابخانه کلاسی در مدارس استان تشکیل شده است

3800 کتابخانه کلاسی در مدارس استان تشکیل شده است
کد خبر: 217013/ کدخبرنگار : 50/ تاریخ انتشار: 1395/08/29 ساعت: 7:30 PM


مدیرکل آموزش و پرورش قزوین با اشاره به تشکیل 3800 کتابخانه کلاسی در مدارس استان گفت: بالغ بر یکصد و پنجاه و دو هزار کتاب در کتابخانه‌های آموزشگاهی قابل دسترسی و استفاده برای دانش‌آموزان است.به گزارش خبرنگار اجتماعی  صبح قزوین، سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به هفته کتاب و کتاب خوانی اظهار کرد: تأثیر کتاب و کتاب‌خوانی در فرهنگ جامعه بیش از سایر عوامل است، لذا با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری باید کتابخوانی در جامعه ترویج شود.

وی افزود: هدف از برگزاری هفته کتاب و کتابخوانی در مدارس ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، معرفی و عرضه تازه‌های نشر در مدارس، برنامه‌ریزی برای افزایش سرانه مطالعه مفید دانش‌آموزان، زمینه سازی برای استانداردسازی منابع موجود در کتابخانه‌های مدارس و شناسایی و حمایت از خیرین کتاب است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در ادامه گفت: برپایی نمایشگاه کتاب در مدارس، تقدیر از دانش‌آموزان و فرهنگیان کتاب‌خوان برتر، تقدیر از فرهنگیان اثرگذار در مطالعه غیر درسی دانش‌آموزان، تقدیر از اولیای کتابخوان برتر، تقدیر از مؤلفان و نویسندگان و پژوهشگران برتر و تقدیر از خیرین اهدا کننده کتاب از جمله برنامه‌های آموزش و پرورش در این هفته است.

قاسمی خاطرنشان کرد: امسال بالغ بر 3800 کتابخانه کلاسی در مدارس ابتدایی استان تشکیل شده است، همچنین بالغ بر 362 کتابخانه آموزشگاهی نیز در کلیه مدارس فعال هستند.

وی تصریح کرد: بالغ بر یکصد و پنجاه و دو هزار کتاب در کتابخانه‌های آموزشگاهی و نیز بالغ بر یک میلیون و 250 هزار کتاب در کتابخانه‌های آموزشگاهی قابل دسترسی و استفاده برای دانش‌آموزان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اضافه کرد: امسال در هفته کتاب بالغ بر 539 عنوان کتاب شامل 270 عنوان ویژه مدارس ابتدایی، 159 عنوان ویژه مدارس دوره اول متوسطه و 110 عنوان ویژه مدارس دوره دوم متوسطه توزیع شد که این تعداد عنوان شامل 77 هزار و 636 جلد کتاب می‌باشد.

این مسئول تأکید کرد: نهادینه کردن فرهنگ مطالعه کتاب در جامعه و به ویژه در بین دانش‌آموزان از جمله مهم‌‌ترین اهداف برپایی نمایشگاه در مدارس به شمار می‌رود، هفته کتاب فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی می‌باشد که باید دانش‌آموزان بدون لطمه زدن به مطالعه کتب درسی خود، به خواندن کتاب‌های علمی، اجتماعی، فرهنگی و مفید تشویق شوند.

انتهای پیام/7003


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.