باید برای توانمندسازی معلمان متناسب با علم روز تلاش کرد
چهار شنبه 2 خرداد 1397

مصطفی رحماندوست در قزوین:

باید برای توانمندسازی معلمان متناسب با علم روز تلاش کرد

باید برای توانمندسازی معلمان متناسب با علم روز تلاش کرد
کد خبر: 216958/ کدخبرنگار : 50/ تاریخ انتشار: 1395/08/27 ساعت: 2:14 PM


مصطفی رحماندوست در همایش استانی راه‌های تقویت مهارت‌های خوانداری و نوشتاری ویژه آموزگاران پایه اول ابتدایی در قزوین گفت: باید در راستای توانمندسازی معلمان با علم و دانش روز گام برداشت.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، اولین همایش استانی راه‌های تقویت مهارت‌های خوانداری و نوشتاری ویژه آموزگاران پایه اول ابتدایی پیش از ظهر امروز(پنج‌شنبه) با حضور مصطفی رحماندوست استاد دانشگاه و متخصص تعلیم و تربیت در سالن کوثر قزوین برگزار شد.
مصطفی رحماندوست، استاد دانشگاه و متخصص تعلیم و تربیت در این همایش اظهار کرد: مدیر مدرسه باید آگاه و دلسوز باشد و اگر این‌گونه باشد خیلی کارها را می‌تواند انجام دهد.
وی افزود: مدرسه باید با نشاط و معلمان باید توانمند باشند و باید در راستای توانمندسازی معلمان با علم و دانش روز گام برداشت، باید دانش‌آموزان، توانمند و با اعتماد به نفس تربیت شوند، دانش‌آموزان به چهار مهارت نیاز دارند، اول این که به خود اتکا داشته باشند، یعنی این که برای حل مشکل خویش باید از خود ابتکار عمل داشته باشند.
رحماندوست در ادامه گفت: دوم این که خلاق باشند، بدین معنی که برای حل مسائل چندین راه حل پیدا کنند، دانش‌آموزی که خلاق نباشد همواره به دنبال حل مسائل از تنها راهی خواهد بود که قبلا فرا گرفته است، باید بچه‌ها تجربه و خطا کنند تا راه حل درست را پیدا کنند.
وی تصریح کرد: سومین مهارت این که دیگران را به رسمیت بشناسند، باید به دانش‌آموزان یاد بدهیم که به سایر افراد احترام بگذارند و خود را از دیگران برتر ندانند.
رحماندوست خاطرنشان کرد: اگر دانش‌آموزان به خود متکی و خلاق تربیت شوند هیچ وقت در جامعه دچار مشکل و دوگانگی نخواهند شد.
وی با اشاره به توانمندی معلمان اضافه کرد: معلمان باید با عشق به کار و با نشاط در کلاس درس حاضر شوند، چراکه حس خوب و نیکو از معلمان به دانش‌آموزان منتقل خواهد شد، اگر معلمی با احساس ناخوشایند در کلاس حاضر شود، دانش‌آموزان نیز احساس ناخوشایندی خواهند داشت و چه بسا از محیط مدرسه احساس نامطلوبی در آنها ایجاد شود.
گفتنی است در استان قزوین بالغ بر 748 نفر معلم کلاس اول ابتدایی در مدارس استان مشغول به کار هستند.
انتهای پیام/7003


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.