بیماران صعب العلاج و نیازمند استان از خیران و مسئولان انتظار
جمعه 23 آذر 1397

مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی قزوین:

بیماران صعب العلاج و نیازمند استان از خیران و مسئولان انتظار یاری دارند

بیماران صعب العلاج و نیازمند استان از خیران و مسئولان انتظار یاری دارند
کد خبر: 216794/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1395/08/22 ساعت: 7:27 AM


مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی قزوین: بیان کرد: لازم است دستگاه‌های اجرایی در مسیر آسان نمودن و برداشتن موانع از سر راه خیران، انجمنهای خیریه را برای خدمت رسانی حمایت کرده و شرایط را هموار نمایند.به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین؛ فاطمه اشدری مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین اظهار کرد: اکنون که بیش از 2 دهه از تأسیس این انجمن با حمایت روحانیون و مسئولین استان می‌گذرد در آستانه هفته ملی حمایت از بیماران کلیوی ایران قرار گرفته ایم، فرصت را غنیمت شمرده، تا از حمایت مسئولان، مردم و خیرین شریف استان از اقشار نیازمند، گرفتار و بیماران صعب العلاج خصوصاً بیماران کلیوی، دیالیزی و پیوندی قدردانی کنیم.

وی با اشاره به ضرورت حمایت دستگاه‌های دولتی از خیران استان افزود: لازم است دستگاه‌های اجرایی در مسیر آسان نمودن و برداشتن موانع از سر راه خیران، انجمنهای خیریه را برای خدمت رسانی حمایت کرده و شرایط را هموار نمایند.

اشدری در ادامه گفت: فعالیت و علاقه مندی مردم به امور خیریه از سنت نبوی و اهل بیت است و مسئولان می‌بایست خیرین را در تداوم و ارائه خدمات عام المنفعه همواره یاری رسانند.

وی ادامه داد: البته لازم به ذکر است جامعه خیرین عزیز یکی از موفق ترین گروه‌های مردمی است که توانسته است به فرمایش مقام معظم رهبری "همدلی و همزبانی مسئولین و مردم "جامه ی عمل بپوشانند.

این مسئول اذعان کرد: وظیفه ما نیز به عنوان یک مسلمان جامه عمل پوشاندن به بیانات گهربار مقام معظم رهبری است که فرمودند: بیماران به جز سختی که برای بیماری می‌کشند، نباید سختی دیگری در مسیر زندگی خود داشته باشند.

وی با اعلام مشکلات عدیده بیماران تحت پوشش انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین افزود: به طور متوسط یک بیمار کلیوی به دلیل نارسایی کامل کلیه می‌بایست در هفته 3 بار و هر بار به مدت 4 ساعت توسط دستگاه همودیالیز مورد تصفیه خون قرار گیرد.

مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین از شایع ترین علل نارسایی کلیه‌ها را بیماری دیابت، افزایش قند خون، سنگ کلیه، بیماری‌های درمان نشده میکروبی و ویروسی و اختلالات ساختمانی کلیه برشمرد و خاطرنشان کرد: پیشگیری بهتر از درمان است و لازم است شهروندان به موضوع خود مراقبتی توجه ویژه داشته باشند.

وی همچنین مصرف بی رویه دارو توسط مردم را بسیار خطرناک دانست و افزود: مصرف خودسرانه دارو توسط شهروندان یکی از عوامل ابتلا به بیماری‌های کلیوی بوده که ضروری است در برابر مواجهه با هرگونه بیماری بدون دستور پزشک دارویی مصرف نکنیم.

اشدری ثواب کمک به مردم نیازمند و گرفتار را کمتر از عبادت ندانست و از خیران شریف استان خواست تا با حمایت از بیماران صعب العلاج،انجمن های خیریه را یاری رسانند.

وی در پایان گفت: کمک‌های دریافت شده از نیکوکاران صرف تهیه کلیه برای بیماران منتظر در صف پیوند، خرید دستگاه تصفیه خون همودیالیز و کمک مالی به خانواده‌های نیازمند دارای بیمار می‌شود که از بدو تأسیس این انجمن فقط و فقط مردم شریف استان یاری رسان بیماران تحت پوشش انجمن بوده و هستند.
انتهای پیام/2002


منبع خبر : انجمن بیماران کلیوی قزوین

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.