پرداخت 150میلیون ریال برای نوسازی هر پلاک در قزوین
چهار شنبه 2 خرداد 1397

رئیس اداره بهسازی شهری استان اعلام کرد:

پرداخت 150میلیون ریال برای نوسازی هر پلاک در قزوین

پرداخت 150میلیون ریال برای نوسازی هر پلاک در قزوین
کد خبر: 216708/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1395/08/18 ساعت: 10:02 AM


تسهیلات پرداختی جهت احیا، بهسازی و نوسازی برای هر پلاک در شهر قزوین 150 میلیون ریال و در سایر شهرستان‌های استان 100 میلیون ریال، با نرخ سود 7-4 درصد است که این خبر از سوی رئیس اداره بهسازی شهری استان اعلام شد.رافع ناصری فر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، درباره پرداخت تسهیلات برای بازسازی بافت‌های فرسوده در استان اظهار کرد: قرار داشتن ملک در محدوده محلات مصوب، واقع شدن ملک در محدوده پروژهای بهسازی و نوسازی اولویت دار و تجمیع پلاک از جمله شرایط دریافت تسهیلات 4 تا 7 درصدی نوسازی و بهسازی بافتهای فرسوده است.

وی در ادامه گفت: به متقاضیانی که قصد نوسازی و بهسازی از طریق تجمیع پلاک در بافت‌های فرسوده و محلات هدف بازآفرینی را دارند، تسهیلات کم بهره ودیعه اسکان موقت پرداخت می‌شود.

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی اذعان کرد: تسهیلات پرداختی جهت احیا، بهسازی و نوسازی برای هر پلاک در شهر قزوین 150 میلیون ریال و در سایر شهرستان‌های استان 100 میلیون ریال، با نرخ سود 7-4 درصد است که از طریق بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید پرداخت می‌شود.

وی درباره شرایط دریافت این تسهیلات عنوان کرد: قرار داشتن ملک در محدوده محلات مصوب، واقع شدن ملک در محدوده پروژه‌های بهسازی و نوسازی اولویت دار و دارای جابجایی در طول مدت اجرا و همچنین واقع شدن زمین در طرح تعریض و بازگشایی معابر از جمله شرایط دریافت این تسهیلات است.

ناصری فر اضافه کرد: این تسهیلات به مالکینی که تاکنون از وام استفاده نکرده‌اند اما قصد نوسازی بر اساس پروانه دریافتی را دارند و همچنین متقاضیان معرفی شده به بانک جهت دریافت تسهیلات بهسازی و نوسازی که دوره مشارکت مدنی آنها به اتمام نرسیده است، پرداخت می‌شود.

وی درباره اولویت های دریافت این تسهیلات گفت: متقاضیانی که حداقل دو پلاک را با یکدیگر تجمیع کنند و همچنین تعاونی‌ها، انبوه سازان و صندوق‌های حمایتی در اولویت اعطای وام هستند.

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری با بیان اینکه یکی از موراد مهم در دریافت این تسهیلات تاریخ تشکیل پرونده متقاضیان است، یادآور شد: کسانی که تمایل به مشارکت نداشته و خود اقدام به نوسازی و بهسازی می کنند نیز می توانند از این تسهیلات بهرمند شوند.
انتهای پیام/3008


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.