عربستان، ایران را تهدید کرد
دو شنبه 31 اردیبهشت 1397

ان‌بی‌سی نیوز گزارشی نوشت؛

عربستان، ایران را تهدید کرد

عربستان، ایران را تهدید کرد
کد خبر: 216622/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1395/08/15 ساعت: 4:08 PM


ان‌بی‌سی نیوز در گزارشی نوشت که عربستان سعودی ایران را تهدید کرده که اگر از میزان تولید نفت خود نکاهد ریاض برای پایین آوردن بهای نفت تولید خود را افزایش می دهد.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، وب‌سایت شبکه «ان‌بی‌سی» به نقل از منابع آگاه در سازمان «اوپک» نوشت: در آخرین نشست اعضای «اوپک»، عربستان سعودی ایران را تهدید کرده که اگر میزان تولید نفت خود را کم نکند ریاض برای پایین آوردن قیمت نفت تولید خود را افزایش می دهد.

«ان‌بی‌سی» می‌افزاید: عربستان و ایران تنش دیرینه‌ای در منطقه دارند اما درماه‌های گذشته به نظر می رسید که عربستان با اعضای اوپک موافقت کرده که به منظور جلوگیری از کاهش قیمت جهانی نفت، تولید نفت خود را کاهش می دهد.

یک منبع آگاه که در نشست اخیر اوپک حضور داشته در گفت وگو با «رویترز» تصریح کرد: در نشست هفته گذشته اعضای اوپک نماینده عربستان درحالی که تهدید به خروج از جلسه می کرد، تهدید کرد که  تولیدش را تا 11 میلیون بشکه در روز و حتی 12 میلیون بشکه در روز افزایش می دهد تا بهای نفت را پایین آورد.

به گزارش «ان‌بی‌سی» تاکنون هیچ یک مقامات ایرانی و  سعودی در این باره موضع‌گیری رسمی نداشته‌اند.

این تهدید سعودی‌ها در حالی‌ است که پیش از این عربستان در طرحی موسوم به «طرح فریز» از اعضای اوپک خواسته بود که برای مقابله با روند کاهشی بهای جهانی نفت کشورهای عضو اوپک تولید خود را کاهش دهند. انتهای پیام/1404


منبع خبر : میزان

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.