قضات کوتاهی مسئولان برای تسامح در اجرای قانون را نمی پذیرند
دو شنبه 31 اردیبهشت 1397

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب قزوین:

قضات کوتاهی مسئولان برای تسامح در اجرای قانون را نمی پذیرند

قضات کوتاهی مسئولان برای تسامح در اجرای قانون را نمی پذیرند
کد خبر: 215931/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1395/07/18 ساعت: 12:58 PM


رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب قزوین گفت: متأسفانه برخی از مسئولان کوتاهی هایی دارند و پس از این کوتاهی ها خواستار چشم پوشی و فرصت از مسئولان قضایی یا قضات هستند که چنین درخواستی پذیرفتنی نیست.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین،حجت الاسلام حسین کثیرلوی فرد، رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب قزوین در کمیته حمایت از سرمایه گذاری اظهار کرد: مدیریت بحران و بحران مدیریت دو مقوله ای است که باید بدان به خوبی توجه کرد چراکه اگر مراقبت نکنیم بحران مدیریت شکل می گیرد.
وی ادامه داد: یکی از برنامه های دستگاه قضایی بر این است که شرکت ها، موسسه ها و سازمان هایی را که از قانون جدا شده اند را هدایت کنیم و در این میان وظایف دستگاه ها باید مشخص باشد.
رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: دستگاه قضا در خصوص کمیته داوری حمایت های خود را داشته و دارد چراکه دستگاه قضا حمایت از تولید سالم و سرمایه گذاری مشروع را وظیفه خود می داند.
وی افزود: گاهی از قضات خواسته می شود که خواسته هایی را فراتر و یا برخلاف قانون انجام دهند که قضات از پذیرش این خواست ها خودداری می کنند که دلیل این رفتار اجرای قانون است.
کثیرلوی فرد عنوان کرد: در برابر خواست مسئولان برای تساهل و تسامح باید پرسید که آیا مسئولان نیز توجه لازم را به صنعت دارند، اگر چنین است چرا در شهرستان البرز که قطب صنعتی استان است نماینده ای تام الاختیار و یا با اختیار خاص وجود ندارد.
وی تصریح کرد: متأسفانه برخی از مسئولان کوتاهی هایی دارند و پس از این کوتاهی ها خواستار چشم پوشی و فرصت از مسئولان قضایی یا قضات هستند که چنین درخواستی پذیرفتنی نیست.
رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب قزوین توضیح داد: درخواست ما از مسئولان این است که با تخلفات کوچک خود برخورد کنند تا به برخی معضلات تبدیل نشود اگر چنین شد پرونده اختلاف به پرونده قضایی تبدیل می شود بنابراین باید از فرصت های داوری و صلح و سازش استفاده شود.
وی اعلام کرد: مسئولان اگر در کارشان کوتاهی نکنند دیگر تقاضای عدم اجرای قانون را نخواهند داشت بنابراین باید دستگاه های اجرایی و نظارت، دقت خود را بیشتر کنند و با نظارت های مستمر مانع از بروز مشکلات شوند.
کثیرلوی فرد یادآورشد: مشکل دیگری که در حوزه صنعت و تولید داریم، فقدان اطلاعات حقوقی در میان کارفرمایان و فعالان اقتصادی و صنعتی است.
دستگاه قضا در حمایت از تولید تلاش بسیاری کرده است
در ادامه رئیس سازمان اقتصاد و دارایی استان قزوین اظهارکرد: نهادینه سازی حمایت از سرمایه گذاری نیازمند فرهنگ سازی است از این رو باید این مفهوم که اقتصاد بدون فرهنگ و فرهنگ بدون اقتصاد موفقیتی نخواهد داشت را ترویج کنیم.
قاسمی افزود: دستگاه قضا از بدو شکل گیری کمیته حمایت از سرمایه گذاری تلاش کرده است تا حد توان به تولید و صنعت استان کمک کند.
وی عنوان کرد: تدابیر رئیس کل دادگستری استان قزوین راهبردی بوده است از این رو انتظار می رود تا با گفتگو مشکلات حل شود.
رئیس سازمان اقتصاد و دارایی استان قزوین تصریح کرد: البته برخی در دریافت تسهیلات در سایه ضعف نظارت سوء استفاده کردند به طوری که تسهیلات را برای تولید گرفتند و در جای دیگر هزینه کردند.
در ادامه مدیر شعب بانک ملی استان قزوین عنوان کرد: بانک ها آمادگی دارند تا در حمایت از تولید همراهی لازم را استمرار دهند البته بانک ها هیچ گاه به دنبال هدفی جز این نبودند.
عباسی اعلام کرد: بانک ها از طریق پرداخت تسهیلات درآمد کسب می کنند در نتیجه دیدگاه ما کمک به تولید و صنعت کشور است.
وی یادآورشد: امروز در استان قزوین واحدی صنعتی نداریم که با شکایت بانک تعطیل شده باشد.
انتهای پیام/1404


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.