پیشگیری در حوزه مبارزه با مواد مخدر با تقویت زمینه‌های ایمان
سه شبه 29 خرداد 1397

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:

پیشگیری در حوزه مبارزه با مواد مخدر با تقویت زمینه‌های ایمانی و تقوایی مؤثر می‌شود

پیشگیری در حوزه مبارزه با مواد مخدر با تقویت زمینه‌های ایمانی و تقوایی مؤثر می‌شود
کد خبر: 215816/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1395/07/14 ساعت: 9:32 AM


نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: اگر می‌خواهیم پیش‌گیری‌ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر مؤثر باشد، باید زمینه‌های مؤمن و متقی شدن جامعه را تقویت کنیم.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان عصر روز گذشته(سه شنبه) در دیدار دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین به اهمیت پیش‌گیری در این حوزه اشاره و اظهار کرد: موفقیت‌ها در حوزه پیشگیری بیشتر از درمان است و مسئولان مبارزه با مواد مخدر باید تلاش کنند تا با توسعه برنامه‌های پیش‌گیرانه، از گسترش این بلای خانمان سوز جلوگیری نمایند.

وی تصریح کرد: به هر اندازه‌ای که بتوانیم اعتقادات دینی مردم را محکم کنیم، به همان اندازه آنها را از آسیب‌پذیری و گرفتاری نجات داده‌ایم و در حقیقت در عرصه پیش‌گیری قدم برداشته‌ایم.

امام‌جمعه قزوین بیان کرد: وقتی کشورهای دیگر می‌خواهند در حوزه پیشگیری مواد مخدر ورود پیدا کنند، شاید پناه‌گاهی نداشته باشند اما ما امام حسین (ع)، قرآن، مسجد و انبیاء (ع) را داریم که بسترهای بسیار مهم و انسان‌سازی هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تقوا را یکی از سرمایه‌های تحول درونی برشمرد و افزود: شخصیت واقعی انسان دو بعد عقلانی و ارادی دارد و اگر کسی متقی شود، در بعد عقلانی آدم روشن‌فکر، بصیر، روشن‌بین و خوش‌فهمی خواهد شد و در بعد اجرایی هم صاحب اراده‌ای قوی می‌شود.

وی ادامه داد: خیلی از آیات نشان می‌دهند که تقوا باعث روشن شدن و دانا شدن عقل می‌شود و در منابع دینی هم آمده که تقوا اراده انسان را قوی می‌کند و انسانی که دارای اراده قوی باشد، هیچ‌گاه دچار انحراف نمی‌شود.

عابدینی گفت: تقوا عقل را دانا و اراده را توانا می‌کند و همه انسان‌ها در همه عالم به این دو مقوله نیازمند هستند و اگر امام خمینی (ره) و رهبری سرآمد روزگار خود می‌شوند، به خاطر بهره‌مندی از دانایی و توانایی است.

امام‌جمعه قزوین یادآور شد: اگر انسان‌ها از عقل دانا و اراده توانا بهره‌مند شوند، هیچ‌گاه دچار اعتیاد نخواهند شد و خود را از گرفتار شدن به این بلا و گرفتاری حفظ می‌کنند و در مسائل دیگر زندگی هم راه درست را در پیش می‌گیرند.

وی تأکید کرد: اگر در حوزه اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر می‌خواهیم پیشگیرانه برخورد کنیم، باید زمینه مؤمن و متقی شدن جامعه را تقویت کنیم و این زمینه با تقویت مجالس دینی، مساجد، نمازهای جماعت، زیارت اهل‌بیت، مطالعه و تحصیل تقویت می‌شود.

استان قزوین در زمینه مواد مخدر جزو استان‌های آلوده به شمار نمی‌آید

صفایی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین هم در این دیدار اظهار کرد: اعتیاد زمینه بسیاری از تخلفات نظیر سرقت، طلاق و بی‌سوادی است و برای کاهش آسیب‌های آن، به همکاری همه مسئولان استان نیازمندیم.

وی تصریح کرد: خوشبختانه طبق آخرین آمارهای اعلام شده، استان قزوین در زمینه مواد مخدر جزو استان‌های آلوده به شمار نمی‌آید؛ هر چند به دلیل مهاجرپذیری خطرات گسترش اعتیاد در این استان وجود دارد و باید در مقابله با این بلای خانمان‌سوز کوتاهی نکنیم.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.