اجراي تمهيدات ترافيكي وانتظامي ويژه بازگشايي مدارس
چهار شنبه 26 دی 1397

فرمانده انتظامي استان قزوین خبر داد:

اجراي تمهيدات ترافيكي وانتظامي ويژه بازگشايي مدارس

اجراي تمهيدات ترافيكي وانتظامي ويژه بازگشايي مدارس
کد خبر: 215480/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1395/06/29 ساعت: 2:38 PM


فرمانده انتظامي استان قزوین از اجراي تمهيدات ترافيكي و انتظامي ويژه بازگشايي مدارس با حضور هدفمند پليس در استان خبر داد.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، سردار مهدي محمودي، فرمانده انتظامی استان قزوین صبح امروز(دوشنبه) در جلسه این سازمان اظهار کرد: پليس قزوين با توجه بهقرار گرفتن در آستانه سال تحصيلي جديد و بازگشائي مدارس طرح ارتقاي امنيتدر اطراف مراکز آموزشي اين استان را اجرا مي کند.

وی افزود: در سال تحصيلي جديد پليس به‌ صورت محسوس و نامحسوس براي افزايش ضريب امنيت دانش آموزان در اطراف مدارس فعاليت خواهد کرد و ماموران انتظامي اين استان آمادگي لازم براي ايجاد نظم و امنيت و روان‌سازي‌ ترافيک را دارند.

فرمانده انتظامي استان اضافه کرد: به حول و قوه الهي با قانونمندي رانندگان، حضور پررنگ و هدفمند پليس و رعايت هنجارهاي ترافيکي جاده هاي درون شهري ايمن و كم خطري در سراسر استان قزوين وجود دارد.

محمودی با اشاره به نقش مهم والدين در پيشگيري از حوادث ترافيكي براي دانش آموزان در مسير منزل تا مدرسه و بالعكس گفت:  همكاري لازم را با مسئولان مدارس در انتخاب سرويس هاي ويژه نقل و انتقال دانش آموزان داشته باشند و پليس راهنمايي و رانندگي برابر وظايف ذاتي خود علاوه بر انتظام بخشي به عبور و مرور ساماندهي سرويس هاي مدارس را نيز با جديت پيگيري مي كند.

وي با اشاره به اينکه  والدين و دانش آموزان همکاري لازم را با مأموران راهنمائي و رانندگي مستقر در تقاطع ها و ميادين، مقابل مدارس، گشتي ها و ... براي داشتن رفت و آمد سالم و امن داشته باشند بيان داشت: هنگام تعطيلي مدارس، از توقف دوبله و چند لايه در مقابل مدارس جدا اجتناب، تا مشکلات عبور و مرور معابر فوق براي ساير شهروندان بوجود نيايد و توجه داشته باشيد هرگونه اعمال خلاف مقررات شما والدين عزيز، رانندگان سرويس مدارس موجب بدآموزي و عدم پايبندي دانش آموزان به قوانين و مقررات مي شود.

فرمانده انتظامي استان ادامه داد: علاوه بر گشت‌هاي انتظامي ، واحد اطلاعات کلانتري‌ها و ديگر پليس‌هاي تخصصي نيز به‌صورت نامحسوس در اطراف مدارس و محل عبور دانش‌آموزان حضور دارند و با با افرادي که براي دانش آموزان مزاحمت ايجاد کنند ، برخورد قاطع و قانوني خواهد کرد .

محمودي با اشاره به اينکه  مرکز فوريت‌هاي پليسي در مهرماه با اولويت ايجاد امنيت مدارس فعاليت خواهد کرد و مردم درصورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک در اطراف مدارس مي‌توانند با پليس 110 تماس بگيرند.

وي در پايان خاطرنشان کرد: رانندگاني كه قصد دارند با خودروي شخصي در سال تحصيلي پيش رو به عنوان سرويس مدارس اقدام به فعاليت كنند مطابق بند ب ماده يك آيين نامه اجرايي حمل و نقل دانش آموزان مصوب 1387 اين دسته از وسائط نقليه خودروي عمومي محسوب شده و كاربران مي بايست ضمن دارا بودن گواهينامه پايه دوم و يا يكم جهت اخذ مجوز به اداره تاكسي راني شهر مربوطه مراجعه كنند.
انتهای پیام/1404


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.