اجلاس جاده ابریشم مسیری برای جهانی شدن قزوین
شنبه 4 اسفند 1397

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور مطرح کرد

اجلاس جاده ابریشم مسیری برای جهانی شدن قزوین

اجلاس جاده ابریشم مسیری  برای جهانی شدن قزوین
کد خبر: 215100/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1395/06/13 ساعت: 2:14 PM


رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور گفت:جاده ابریشم به عنوان یک پروژه جهانی می‌تواند با حفظ هویت شهرها، مسیر جهانی شدن را به عرصه نمایش بگذارد.به گزارش خبرنگار اجتماعیصبح قزوین، سید محمد بهشتی‌ شیرازی، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور ظهر امروز(شنبه) در مراسم اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم که در شبستان امام علی(ع) مسجدالنبی(ص) شهر قزوین برگزار شد، اظهار کرد: قزوین به دلیل موقعیت جغرافیایی  و ارتباطی که در مسیر جاده ابریشم دارد، نقشی پررنگی را در این مسیر ایفا می‌کند.

وی افزود: از دیرباز جاده ابریشم محل اتصال تمام شهرهای این جاده محسوب می‌شده و برای اجرای طرح‌های جدید در این مسیر سابقه تاریخی این جاده باید حفظ شود.

بهشتی‌شیرازی بیان کرد: جهانی‌سازی، کوچک کردن جهان است در صورتی که جهانی شدن سفره جهان را گسترش می‌دهد و سابقه جاده ابریشم می‌تواند به عنوان یک پروژه در جهانی شدن مؤثر باشد.

این مسئول ابراز کرد: برای جهانی سازی شهرهای در مسیر جاده ابریشم و باتوجه به سابقه تاریخی و طولانی این مسیر میتوان ظرفیت‌های لازم را برای جهانی شدن فراهم آوریم.

وی تصریح کرد: جاده ابریشم به عنوان یک پروژه جهانی می‌تواند با حفظ هویت شهرها، مسیر جهانی شدن را به عرصه نمایش بگذارد.

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور مطرح کرد: استان قزوین با شرایط جغرافیایی مناسب می‌‌تواند جایگاه مناسبی برای پروژه‌های جاده ابریشم از جمله اجلاس جهانی جاده ابریشم داشته باشد.
انتهای پیام/3009با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.