اولین آندوسکوپی مغز در استان قزوین انجام شد
یکشبه 30 دی 1397

درمرکز آموزش درمانی شهید رجایی

اولین آندوسکوپی مغز در استان قزوین انجام شد

اولین آندوسکوپی مغز در استان قزوین انجام شد
کد خبر: 214797/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1395/06/02 ساعت: 2:15 PM


برای اولین بار در استان قزوین، آندوسکوپی مغز در مرکز آموزشی - درمانی شهید رجایی قزوین انجام شد.به گزارش خبرنگار اجتماعی  صبح قزوین، برایاولین بار در استان  قزوین،  آندوسکوپی مغز توسط دکتر مهران مرادی، متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات در مرکز آموزشی - درمانی شهید رجایی قزوین انجام شد.
این عمل جراحی برای زن51 ساله ای و با موفقیت انجام گرفت.
مرادی تشریح کرد: این بیمار سرطان سینه داشت که منجر به تهاجم سلول‌های سرطانی به مغز شده بود و مسیرهای مایع خروج مغز بسته شده بود -که اصطلاحاً هیدروسفالی انسدادی می گویند- که برای اولین بار در استان با استفاده از ظرفیت اتاق عمل مرکز آموزشی - درمانی شهید رجایی و با روش آندوسکوپی، جراحی موفقی بر روی بیمار انجام شد.
اینمتخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات گفت: چنین بیمارانی قبلا با استفادهاز شنت مغزی، جراحی می شدند و گاهی دچار عفونت مغزی می شدند که به همین خاطر بیمار برای معاینه و درمان مجدد، چندین بار به پزشک مراجعه می کرد.
ویبا بیان اینکه  با روش آندوسکوپی مغز، مسیری فرعی برای خروج مایع مغزی ایجاد شد تا سطح مورد نظر تخلیه شود،بیان کرد: میزان موفقیت در این گونه جراحی حدود 70 درصد است که البته خطرات شنت گذاری را نخواهد داشت و بیمار به راحتی برای تکمیل درمان می تواند کار رادیوتراپی را انجام بدهد.
انتهای پیام/1404


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.