حضور اعضای مؤتلفه در پشت صحنه سریال «معمای شاه»
شنبه 1 اردیبهشت 1397

حضور اعضای مؤتلفه در پشت صحنه سریال «معمای شاه»

کد خبر: 179670/ کدخبرنگار : 46/ تاریخ انتشار: 1395/02/19


اعضای مؤتلفه اسلامی در پشت صحنه سریال معمای شاه که در حال تصویربرداری از صحنه‌های مربوط به زندانی شدن اعضای موتلفه در بهمن 1343 و در نهایت اعدام آنها به دست رژیم پهلوی است، حاضر شدند.به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری صبح قزوین، جمعی از اعضای مؤتلفه با حضور در محل ضبط سریال معمای شاه از مراحل تصویربرداری این سریال تلویزیونی به کارگردانی محمد رضا ورزی بازدید و با سازندگان این سریال به گفت‌وگو نشستند.

 سازندگان این سریال این روزها در این لوکیشن در حال تصویربرداری صحنه‌های مربوط به زندانی شدن اعضای موتلفه در بهمن 1343 و در نهایت اعدام آن ها به دست رژیم پهلوی هستند.

در دیدار اعضای مؤتلفه از پشت صحنه این سریال چهره‌هایی همچون اسدالله بادامچیان، حجت‌الاسلام سید مهدی اندرزگو«فرزند شهید اندرزگو»،« حاج هاشم امانی» تنها بازمانده دادگاه در موتلفه،«محمد علی امانی» برادر زاده شهید امانی حضور یافتند و با سازندگان سریال درباره این اثر تاریخی و نیز نحوه به تصویر کشیدن صحنه‌های این بخش به گفت‌وگو پرداختند.

 بادامچیان در این دیدار با تقدیر از سازندگان این اثر تاریخی، خطاب به کارگردان سریال، جاذبه های تماشای فیلم و سریال را مهم دانست و گفت: البته هیچ فیلمی نمی‌تواند جنبه‌های معنوی تقوا و خلوص شهدا را به طور کامل به مخاطب منتقل نماید اما تلاش شما در به تصویر کشیدن این مقطع از تاریخ پُرافتخار کشورمان که طی آن مردان و زنان رشید در اعتراض به قانون ننگین کاپیتولاسیون به مبارزه با رژیم پهلوی پرداختند، ستودنی است و امیدواریم چنین آثاری جوانان کشورمان را بیش از پیش با گذشته آشنا کند.

در ادامه این دیدار حاج هاشم امانی به توصیف مشاهده ها و خاطرات خود از روزها و ساعت های آخر زندان اعضای مؤتلفه پیش از اعدام پرداخت و سازندگان سریال با طرح پرسش هایی از وی، اطلاعات خود را برای به تصویر کشیدن مطلوب و تاثیرگذار این صحنه ها تکمیل کردند.

در ادامه، میهمانان معمای شاه شاهد ضبط برخی صحنه های سریال بودند و با بازیگرانی که نقش های تاریخی را ایفاء می کنند، گفت‌وگو کردند.

در این بخش از معمای شاه آرش صباغ در نقش«شهید صادق امانی»،علی بهرامی درنقش«شهید صفار هرندی»، مجتبی اسفیدانی در نقش«مرحوم حبیب الله عسگراولادی»، امیر خلیلی در نقش « مرحوم ابوالفضل حاجی حیدری»،عباس بهبودی در نقش«شهید محمد بخارایی»،  بنیامین بخشی زاده در نقش« مرحوم محی الدین انواری»، پویا رحیمی در نقش« حاج هاشم امانی»، هانی اکبری در نقش«مدرسی فر» و محمود مقامی در نقش« شهید حاج مهدی عراقی» ایفای نقش می کنند و قرار است واقعه تاریخی 52 سال قبل ایران که طی آن اعضای مؤتلفه دستگیر، محاکمه و به شهادت رسیدند به تصویر کشیده شود.

انتهای پیام/منبع خبر : سیاسی فارس

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.