هشدار بان کی مون نسبت به منتسب دانستن تروریسم به یک منطقه و
یکشبه 31 تیر 1397

هشدار بان کی مون نسبت به منتسب دانستن تروریسم به یک منطقه و کشور خاص

کد خبر: 173641/ کدخبرنگار : 46/ تاریخ انتشار: 1395/02/08


دبیرکل سازمان ملل امروز (چهارشنبه) در جریان کنفرانس امنیت بین المللی مسکو اظهار داشت که تروریسم یک تهدید جهانی است و حمله مستقیم را متوجه منشور سازمان ملل و اعلامیه جهانی حقوق بشر می‌کند.دبیرکل سازمان ملل امروز (چهارشنبه) در جریان کنفرانس امنیت بین المللی مسکو اظهار داشت که تروریسم یک تهدید جهانی است و حمله مستقیم را متوجه منشور سازمان ملل و اعلامیه جهانی حقوق بشر می‌کند.

به گزارش صبح قزوین ( صبح قزوین)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در پیامی به پنجمین کنفرانس امنیت بین الملل مسکو که از امروز (چهارشنبه) آغاز شده اظهار داشت که نباید تروریسم و افراط گری با یک منطقه یا کشور مرتبط دانسته شود بلکه مساله‌ای است که باید به صورت جهانی با آن مقابله شود.

بان کی مون در این پیام که توسط جفری فلتمن، معاون امور سیاسی دبیرکل سازمان ملل قرائت شد، گفت: چالش تروریسم جهانی وافراط گری خشونت‌ آمیز فراتر از مرزها و سرحدات جغرافیایی است آنها نباید با یک کشور یا منطقه جغرافیایی مرتبط دانسته شوند.

همچنین در این پیام بان کی مون آمده است: تروریسم یک تهدید جهانی است و حمله مستقیمی را متوجه منشور سازمان ملل و اعلامیه جهانی حقوق بشر می‌کند.

دبیرکل سازمان ملل اظهار داشت: من امیدوارم که ما بر سریک قطعنامه قدرتمند در مجمع عمومی سازمان ملل اتفاق نظر پیدا کرده و وحدت بین المللی را در مواجهه با گروه‌های تروریستی و افراط گران خشونت طلب تقویت کنیم.

انتهای پیاممنبع خبر : علمی و فناوری ایسنا

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.