حمایت بان کی مون از عملکرد سازمان امنیت و همکاری اروپا در حل
دو شنبه 30 مهر 1397

حمایت بان کی مون از عملکرد سازمان امنیت و همکاری اروپا در حل مناقشه قره‌باغ

کد خبر: 171412/ کدخبرنگار : 46/ تاریخ انتشار: 1395/02/05


دبیرکل سازمان ملل متحد از اقدامات سازمان امنیت و همکاری اروپا در راستای حل مناقشه‌ی ناگورنو-قره‌باغ اعلام حمایت کرد.دبیرکل سازمان ملل متحد از اقدامات سازمان امنیت و همکاری اروپا در راستای حل مناقشه‌ی ناگورنو-قره‌باغ اعلام حمایت کرد.

به گزارش صبح قزوین ( صبح قزوین)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد که از اقدامات سازمان امنیت و همکاری اروپا که در راستای حل و فصل مناقشه میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه ناگورنو-قره‌باغ انجام می‌شود، حمایت می‌کند.

دفتر ریاست‌جمهوری ارمنستان اعلام کرد، این اظهارات بان کی مون در گفت‌وگوی تلفنی وی با سرژ سرکیسیان، رئیس‌جمهوری ارمنستان مطرح شد.

بر اساس بیانیه دفتر مطبوعاتی ریاست‌جمهوری ارمنستان، این تماس تلفنی به ابتکار دبیرکل سازمان ملل متحد انجام شد و در آن بان کی مون از اقدامات گروه مینسک برای حل مناقشات ناگورنو-قره‌باغ حمایت کرد.

دبیر کل سازمان ملل متحد همچنین گفت، بسیار متأسف است که سفر وی به پایتخت ارمنستان به دلیل شرایط غیرقابل پیش‌بینی به تعویق افتاده است. در همین حال سرکیسیان گفت که امیدوار است دبیر کل سازمان ملل متحد در زمانی دیگر به ایروان سفر کند.

انتهای پیاممنبع خبر : علمی و فناوری ایسنا

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.