جشنواره خوارزمی فرصتی مناسب برای تطبیق آموخته‌ها و علایق دان
دو شنبه 29 بهمن 1397

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین:

جشنواره خوارزمی فرصتی مناسب برای تطبیق آموخته‌ها و علایق دانش‌آموزان است

جشنواره خوارزمی فرصتی مناسب برای تطبیق آموخته‌ها و علایق دانش‌آموزان است
کد خبر: 169109/ کدخبرنگار : 50/ تاریخ انتشار: 1395/01/31 ساعت: 2:18 PM


مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین گفت: جشنواره نوجوان خوارزمی یکی از بهترین برنامه‌ها برای تطبیق آموخته‌ها و علایق در میان دانش‌آموزان است تا دانش‌آموزان همگان با پیشرفت علم و فناوری به جایگاه علمی مناسبی برسند.به گزارش خبرنگار اجتماعی  صبح قزوین، مراسم اختتامیه جشنواره نوجوان خوارزمی ناحیه یک قزوین ظهر امروز (31 فروردین) در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

شمس الله غلامی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین در این مراسم اظهار کرد: این جشنواره فرصت مناسبی برای دانش‌آموزان فراهم کرد تا با شناخت بهتر نسبت به علایق و استعدادهای خود برای آینده هدفگذاری مناسبی داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت مطالعه و پژوهش در جامعه کنونی افزود: این جشنواره با ایجاد بستر مناسب، زمینه‌ای فراهم کرده تا دانش‌آموزان خلاقیت، نوآوری و پژوهش را در کنار معلمان خویش تمرین کنند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین هدف از برگزاری جشنواره را ارتقاء سطح دانش و مهارت دانش‌آموزان بیان کرد و گفت: ایجاد فرصت برای رشد و شکوفایی استعداد‌ها و خلاقیت دانش‌آموزان، توجه ویژه به دستاوردهای علمی و عملی دانش‌آموزان برای ورود به صحنه رقابت‌های علمی و کاربردی کردن دانش و ارتباط دادن آن با نیازهای جامعه از دیگر اهداف این جشنواره است.

وی در ادامه تصریح کرد: این جشنواره یکی از بهترین برنامه‌ها برای تطبیق آموخته‌ها و علایق در میان دانش‌آموزان است تا دانش‌آموزان همگان با پیشرفت علم و فناوری به جایگاه علمی خوبی برسند و فرد مفید و موثری برای کشور باشند.

غلامی با اشاره به اهمیت هدفگذاری در زندگی بیان کرد: مهم‌ترین عامل در کسب موفقیت مشخص کردن دقیق هدف و در ادامه حرکت در مسیر رسیدن به آن است چراکه انسان بدون هدف به توفیقات زیادی دست نمی‌یابد.

وی در ادامه خطاب به دانش‌آموزان گفت: با الگو قرار دادن معلمان، استفاده از فرصت‌ها و امکانات موجود برای داشتن آینده‌ای موفق تلاش کنید.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین عنوان کرد: دومین جشنواره نوجوان خوارزمی ویژه دانش‌آموزان دوره اول متوسطه در 6 محور زبان و ادبیات فارسی، علوم آزمایشگاهی، دست‌سازه‌ها، مطالعه و پژوهش، زبان انگلیسی و کارآفرینی در 4 مرحله مدرسه‌ای، منطقه‌ای، استانی و کشوری برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله مدرسه‌ای جشنواره نوجوان خوارزمی، ده هزار دانش‌آموز و در مرحله منطقه‌ای 500 دانش‌آموز ناحیه یک شرکت داشتند.

غلامی تصریح کرد: با داوری‌های انجام شده در نهایت 48 گروه که در مجموع 81 نفر هستند به مرحله استانی راه یافتند که این افراد در اردیبهشت ماه و در مرحله استانی به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.
انتهای پیام/7003
با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.