دژاگه; به رفتن کی‌روش فکر نمی‌کنم، او برای دیدن نتیجه کارش ب
پنج شنبه 22 آذر 1397

از من باتجربه‌تر بودند، اما کی‌روش تشخیص داد من کاپیتان شوم

دژاگه: به رفتن کی‌روش فکر نمی‌کنم، او برای دیدن نتیجه کارش باید بماند/ قبل از بازی با عمان به زمین آب هم ندادند

دژاگه; به رفتن کی‌روش فکر نمی‌کنم، او برای دیدن نتیجه کارش باید بماند/ قبل از بازی با عمان به زمین آب هم ندادند
کد خبر: 160062/ کدخبرنگار : 36/ تاریخ انتشار: 1395/01/16 ساعت: 12:38 PM


هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که به بحث رفتن کی‌روش از تیم ملی فکر نمی‌کند، چون هنوز او سرمربی است و قرار است به کارش ادامه دهد.به گزارش سرویس ورزشی  صبح قزوین، کاپیتانی تیم ملی برای اشکان دژاگه در حضور چند بازیکن با تجربه تیم ملی و البته سیدجلال حسینی که از 100 بازی ملی عبور کرد، باعث تعجب خیلی‌ها شد. این اما تصمیمی بود که کارلوس کی‌روش گرفت و دژاگه پس از دیدار مقابل ترکمنستان، دومین تجربه کاپیتانی خود را در تیم ملی تجربه کرد. بازیکنی که با سطح بین‌المللی و البته سن و سالی مناسب، می‌تواند یکی از امیدهای کاپیتانی تیم ملی در جام جهانی 2018 هم باشد.

دژاگه که این روزها در قطر و تیم العربی بازی‌های لیگ ستارگان این کشور را پشت سر می‌گذارد، حالا تبدیل به یک بازیکن قابل اتکا در العربی هم شده است. هافبک تیم ملی که خیلی زود فوتبال اروپا را رها کرد و راهی قطر شد، حالا به روزهایی رسیده که در العربی هم بازوبند کاپیتانی به بازو می‌بندد و اینها می‌تواند تجربه گران بهایی برای کاپیتان این روزهای تیم ملی باشد.

اشکان دژاگه در خصوص شرایطش در العربی قطر، شکست این تیم مقابل ام‌صلال، کار کردن با زولا و حضور در کنار جواد نکونام، بحث تیم ملی و بازی‌هایی که تیم ملی انجام داد، کارلوس کی‌روش و موضوع استعفای او، جوانگرایی در تیم ملی و مشکلات تیم ملی صحبت کرده است.

از وضعیتی که در العربی داری راضی هستی و شرایطت در این تیم خوب است؟

خدا را شکر، از شرایطم راضی‌ام. خوشبختانه تیم‌مان هم بهتر از سال گذشته است و در تیم‌مان پیشرفتی حاصل شده که این می‌تواند در آینده بهتر و بهتر شود.

آخرین بازی‌تان را در لیگ قطر با شکست پشت سر گذاشتید و شکست در خانه مقابل ام‌صلال شرایط‌تان را به هم ریخت.

برد و باخت در فوتبال هست. آن هم در یک لیگ که یک فصل طول می‌کشد و ممکن است هر نتیجه‌ای رقم بخورد. ما هم یک هفته خوب هستیم و یک هفته نه. این هفته ام‌صلال بهتر از ما بود و پیروز شد. سعی می‌کنیم در بازی‌های باقی مانده نتایج را جبران کنیم.

کار کردن با جان فرانکو زولا چگونه است؟ او هم جزو مربیان بزرگی محسوب می‌شود که حداقل در دوران بازیگری بازیکن چلسی بوده است.

از کار کردن با زولا لذت می‌برم. در این چند ساله همیشه مربیان خوبی داشتم. از فلیکس ماگات در آلمان گرفته که چند سال در وولفسبورگ با او بودم و پس از آن هم در فولام با این مربی کار کردم. در تیم ملی کارلوس کی‌روش مربی‌ام بوده که یک مربی بزرگ است و کارنامه‌ای بسیار قوی در اروپا دارد. اکنون هم در العربی با یک مربی کار می‌کنم که در دوران بازیگری‌اش بازیکن بزرگی بوده و به این مسئله افتخار می‌کنم.

البته با جواد نکونام هم در تیم همبازی هستی و دیگر تنها نیستی.

جواد هم از وقتی به العربی آمده به تیم کمک کرده است و از این موضوع خوشحالم. هر بازیکن ایرانی که یک ایرانی دیگر در تیمش حضور داشته باشد و با او همبای شود، باید خوشحال باشد. امیدوارم نکونام هم به حضورش در العربی ادامه دهد و بتوانیم شرایط خوبی در این تیم داشته باشیم.

کمی هم درباره تیم ملی صحبت کنیم. ما دو مسابقه در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 داشتیم که این بازی‌ها با موفقیت انجام شد تا خودت هم با روحیه به قطر برگردی.

خدا را شکر که توانستیم شش امتیاز بگیریم. من در بازی اول به دلیل محرومیت بازی نکردم، اما خوشبختانه تیم خیلی خوب بود. در بازی مقابل هند برای اولین بار بود که در ورزشگاه آزادی یک بازی را از نزدیک می‌دیدم و به نظرم تیم خوب کار کرد. این دیدار را بردیم و بازی دوم مقابل عمان که سخت‌تر بود و همیشه با این تیم مشکل داشتیم، توانستیم برد خوب دیگری کسب کنیم. 15 سال بود که عمان را شکست نداده بودیم، اما خدا را شکر این دفعه پیروز شدیم و توانستیم تماشاگران را در ورزشگاه خوشحال کنیم. بازی‌های ما در ایام عید هم بود و به نظرم با برد عمان هدیه خوبی به مردم دادیم.

خودت هم در بازی با عمان کاپیتان بودی که این کاپیتانی سر و صدای زیادی به پا کرد.

واقعاً افتخار می‌کنم که توانستم بازوبند کاپیتانی تیم ملی را ببندم و بعد از بازی با ترکمنستان این دومین بار بود. کاپیتان شدن من، نظر سرمربی تیم بود.

و در حضور سیدجلال حسینی که از همه باتجربه‌تر بود و از 100 بازی ملی عبور کرده است...

بله، این را می‌دانم که بازیکنانی باتجربه‌تر از من در تیم ملی هستند. مثل آندرانیک تیموریان که در این اردو مصدوم بود و کاپیتان اول تیم ملی است یا سیدجلال حسینی، احسان حاج‌صفی یا مسعود شجاعی که بازیکنان بزرگی هستند و حق آنها بود که کاپیتان باشند، اما تشخیص کی‌روش بود که من کاپیتان شوم.

به نظر می‌رسد کاپیتان شدنت در تیم ملی به دلیل قدرت رهبری در زمین و صحبت کردنت با بازیکنان باشد.

من همیشه سعی می‌کنم با بازیکنان جوان صحبت کنم و به تمام بازیکنام احترام می‌گذارم و آنها هم به من احترام می‌گذارند. از وقتی به تیم ملی آمدم، هرچقدر از فوتبال یاد گرفتم، سعی کردم به بازیکنان جوان کمک کنم. به آنها در زمین کمک می‌کنم تا شرایط بهتری داشته باشند.

در خصوص روند جوانگرایی در تیم ملی هم صحبت کن که میانگین سنی نسبت به سال گذشته 2.6 کاهش یافته و این مسئله می‌تواند آینده‌ای خوب را برای تیم ملی رقم بزند.

من فکر می‌کنم تا الان با این تیم جوان خوب کار کردیم. تیم‌مان جوان است، اما مرحله بعد بازی‌های سخت‌تری داریم و باید سخت تلاش کنیم و نباید یادمان برود دیگر با تیم‌هایی مثل گوام، هند و ترکمنستان بازی نداریم، بلکه حریفان ما تیم‌هایی مثل کره‌جنوبی، ژاپن و استرالیا خواهند بود و این تیم‌ها، تیم‌های مرحله اول نیستند.

خودت فکر می‌کنی کدام حریفان برای ما راحت‌تر باشند و راه مقابله با آنها چیست؟

فرقی ندارد، ما بازی‌های سختی در مرحله بعدی داریم و باید چند بازی دوستانه خوب انجام دهیم، چون بازی دوستانه کمک می‌کند تا برای مرحله بعدی که سخت‌تر است، حاضر شویم.

به عنوان کاپیتان تیم ملی چه نظری در خصوص استعفای کارلوس کی‌روش داری و اینکه سرمربی تیم ملی پس از بازی با عمان از هواداران تیم ملی خداحافظی کرد. اکنون خیلی‌ها معتقدند که باید شرایط برای ماندن کی‌روش فراهم شود و زمان رفتن او نیست.

معلوم است که کی‌روش این همه برای تیم ملی زحمت کشیده و به بازیکنان جوان کمک کرده است و اکنون برای دیدن نتیجه کارش باید در تیم ملی بماند. او تاکنون این همه زحمت کشیده و مشخص است که در ادامه هم می‌تواند به تیم ملی ما کمک کند. من اصلاً به رفتن کی‌روش فکر نمی‌کنم چون هنوز سرمربی‌مان است و می‌خواهیم کار را با او ادامه دهیم.

اما ماندن کی‌روش نیازمند یکسری امکانات و حمایت از سوی مسئولان است.

صددرصد؛ ما زمین خوب می‌خواهیم، ورزشگاه خوب باید باشد و به خیلی چیزهای دیگر احتیاج داریم. اگر از ما صعود به جام جهانی می‌خواهند، باید پشتیبانی هم از تیم ملی به خوبی صورت بگیرد. برای کشورمان فوتبال بازی می‌کنیم و برای خوشحالی مردم تلاش می‌کنیم. برای خوشحال کردن مردم، همه باید کمک کنند.

این کمک‌ها لفظی صورت گرفته و وزیر ورزش و جوانان هم اعلام کرد از کی‌روش و تیم ملی حمایت می‌کند.

حمایت‌ها باید در عمل باشد. من خودم از شرایط‌مان در بازی با عمان به شدت ناراحت بودم. زمین‌مان را پیش از بازی کمی آب نریخته بودند تا چمن شرایط بهتری داشته باشد و زمین بازی کاملاً خشک بود. در زمین خشک بازی کردن، دریبل زدن، پاس دادن سخت است و اگر زمین بازی آب داده شود، برای خودمان خوب است و بازی با سرعت بالا انجام می‌شود تا هواداران هم بیشتر از بازی لذت ببرند.

 آب دادن زمین چقدر به بازی یک تیم کمک می‌کند؟

به این شکل خیلی راحت‌تر فوتبال بازی می‌کنیم. من هرجایی که بودم، قبل از بازی به زمین چمن آب می‌دهند تا خشک نباشد. در آلمان، انگلیس و قطر بازی کرده‌ام و همه جا قبل از بازی زمین را آب می‌ریزند که این مسئله به سرعت بازی کمک می‌کند و کار برای بازیکنان سخت نمی‌شود. واقعاً کار ما در بازی با عمان سخت بود و من از هر کسی می‌پرسیدم، برای بازی کردن مشکل داشت. این هم یکی از مشکلات ماست و اگر بخواهم مشکلات را بگویم، باید یکی یکی آنها را بشمارم.

موضوعی هست که بخواهی بگویی؟

امیدوارم با تیم ملی به جام جهانی 2018 صعود کنیم. من هم کم کم سنم بالاتر می‌رود و دوست دارم یک جام جهانی دیگر بازی کنم و این موضوع خیلی مهم است. ان‌شاالله بتوانیم با این تیم خوب به صعود جام جهانی روسیه کنیم و نتایج خوبی هم بگیریم.

انتهای پیام/7008


منبع خبر : تسنیم

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.