پیش‌بینی هواشناسی برای روزهای پایانی سال
یکشبه 30 دی 1397

پیش‌بینی هواشناسی برای روزهای پایانی سال

کد خبر: 152968/ کدخبرنگار : 46/ تاریخ انتشار: 1394/12/27


مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از وقوع وزش باد شدید، همراه با گرد و خاک در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی طی سه روز آینده خبر داد.مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از وقوع وزش باد شدید، همراه با گرد و خاک در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی طی سه روز آینده خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار «محیط زیست» صبح قزوین ( صبح قزوین گفت: بر اساس داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی، امروز در شمال غرب، برخی مناطق غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور ابرناکی و بارش باران و برف و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار کرد: در این روز در برخی مناطق استان هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان نیز افزایش ابر و در بعد از ظهر رگبار باران گاهی با رعد وبرق ووزش باد رخ خواهد داد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز جمعه بارش برف و باران در شمال شرق، دامنه‌های البرز شرقی و سواحل شرقی خزر ادامه خواهد داشت، افزود: این سامانه روز شنبه در شمال شرق کشور سبب بارش پراکنده شده و بتدریج از کشور خارج می شود.

وی با اشاره به اینکه گرد و غبار و کاهش دید افقی و کیفیت هوا امروز در جنوب غرب کشور ادامه خواهد داشت، افزود: امروز دریای خزر و روزهای جمعه و شنبه بخش‌های شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، در سه روز آینده وزش باد شدید، گاهی همراه با گرد و خاک در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود. امروز در استان‌های تهران، البرز، قم، مرکزی و سمنان در بعضی ساعات وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در مورد وضعیت هوای استان تهران گفت: آسمان تهران در روز جمعه 28 اسفند، نیمه ابری، گاهی وزش باد شدید، احتمال بارش پراکنده در ارتفاعات 14 و 3 درجه سانتیگراد و در روز شنبه 29 اسفند، کمی ابری، گاهی وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 15 و 5 درجه سانتگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیاممنبع خبر : علمی و فناوری ایسنا

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.