همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای با دو دانشگاه مهارتی- کاربردی آ
سه شبه 2 بهمن 1397

همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای با دو دانشگاه مهارتی- کاربردی آلمان

کد خبر: 150470/ کدخبرنگار : 46/ تاریخ انتشار: 1394/12/22


دکتر مسعود شفیعی رییس دانشگاه فنی و حرفه ای طی سفری به آلمان با مسؤلان دو دانشگاه این کشور که مرتبط با ماموریت های دانشگاه فنی و حرفه ای بود ملاقات کرد.دکتر مسعود شفیعی رییس دانشگاه فنی و حرفه ای طی سفری به آلمان با مسؤلان دو دانشگاه این کشور که مرتبط با ماموریت های دانشگاه فنی و حرفه ای بود ملاقات کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی صبح قزوین، در این سفر دکتر مسعود شفیعی رییس دانشگاه فنی و حرفه ای ابتدا در دانشگاه علوم کاربردی دارمشتات آلمان « ochschule Darmstadt University of Applied Science» حضور یافت و در یک جلسه با حضور پروفسور Ralf Stengler (رییس دانشگاه)، خانم Lucia Koch (مدیر دفتر بین الملل)، مسؤلانی از کنسولگری ایران در فرانکفورت دیدار کرد.

لازم به ذکر است، دانشگاه فنی دارمشتات یک دانشگاه دولتی است که 16 هزار دانشجو، 350 نفر هیات علمی و 350 نفر پرسنل اداری دارد و همچنین رتبه پنجم را در بین 300 دانشگاه علمی- کاربردی آلمان کسب کرده است، همچنین رشته های مختلف فنی، هنر، اجتماعی و ... در دو پردیس این دانشگاه در شهرهای Darmstadt و Dieburg ارائه می شود.

در این جلسه طی مباحثی پیشنهاد شد دو دانشگاه در سه محور با یکدیگر همکاری کنند، ابتدا ایجاد یک دوره مشترک به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی برگزار شود که برای آن، مدرک مشترک توسط دو دانشگاه داده شود، سپس تربیت و ارتقای مدرسین دانشگاه فنی و حرفه ای در زمینه آموزش های مهارتی و کاربردی از طریق اعزام اعضای هیات علمی آلمانی برای آموزش مدرسان دانشگاه فنی و حرفه ای به ایران و سوم انجام سمینارهای مشترک، انجام کارآموزی دانشجویان در آلمان، بازدیدهای گروهی برای مدرسان و دانشجویان و نیز همکاری در توسعه الگوهای موفق ارتباط صنعت و دانشگاه بود.

در این جلسه متن تفاهم نامه ای کلی که توسط دانشگاه فنی و حرفه ای تهیه شده بود به مدیر بین الملل دانشگاه دارمشتات داده شد تا بررسی شود و بندهای لازم در آن اضافه شود که مقرر شد بعد از تنظیم مفاد موارد مورد تفاهم، برای امضاء به دفتر بین الملل دانشگاه فنی و حرفه ای ارسال شود.

دکتر مسعود شفیعی همچنین در این سفربا مسوولان دانشگاه علوم کاربردی فرانکفورت «Frankfurt University of Applied Science» دیدار و کفت وگو کرد که در این جلسه با حضور خانم پروفسور Kiras Kastell معاون رییس دانشگاه، آقای Andrea Janssen (مدیر روابط بین الملل دانشگاه فرانکفورت)، مسوولانی از کنسولگری ایران در فرانکفورت و ملاقات کرد.

در ادامه این جلسه دکتر شفیعی پیشنهاداتی به معاون دانشگاه فرانکفورت ارایه داد، یکی اینکه دوره مشترک در یکی از رشته های پر متقاضی توسط دو دانشگاه در ایران ایجاد شود و همچنین دانشگاه فنی و حرفه ای با توجه به موقعیت منطقه ای خاص ایران می تواند مرکز منطقه ای برای فعالیت های آن دانشگاه در بین کشورهای همسایه ایران باشد، سوم اینکه بخش های صنعتی آلمان که برنامه حضور و سرمایه گذاری در ایران را دارند می توانند با همکاری دانشگاه علوم کاربردی فرانکفورت و دانشگاه فنی و حرفه ای ایران به تربیت نیروی انسانی و تکنیسین مورد نیاز این صنایع در ایران بپردازند.

در همین راستا مقرر شد متن تفاهم نامه پیشنهاد شده توسط دانشگاه فنی و حرفه ای در دفتر بین الملل دانشگاه فرانکفورت اصلاح و تکمیل شود و برای نهایی شدن به دفتر امور بین الملل دانشگاه فنی و حرفه ای ارسال شود در ضمن مشخصات دوره مشترک برق انجام شده توسط کشور آلمان در ویتنام و اردن را به زبان انگلیسی برای دانشگاه فنی و حرفه ای ارسال کنند تا پس از ارزیابی و تطبیق داخلی در آینده مورد اجرا قرار گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای، دانشگاه فرانکفورت 650 نفر عضو هیات علمی و 220 نفر کادر اداری دارد و دارای چهار دانشکده است که در مجموع 30 دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را به زبان آلمانی ارایه می کند.

انتهای پیاممنبع خبر : علمی و فناوری ایسنا

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.