موفقیت محققان مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران در جشنواره
شنبه 27 بهمن 1397

موفقیت محققان مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران در جشنواره خوارزمی

کد خبر: 147740/ کدخبرنگار : 46/ تاریخ انتشار: 1394/12/17


محققان مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران موفق شدند در بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی را با ارائه طرح مطالعه «منابع زیستی میکروارگانیسم‌های هالوفیل ایران» به خود اختصاص دهند.محققان مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران موفق شدند در بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی را با ارائه طرح مطالعه «منابع زیستی میکروارگانیسم‌های هالوفیل ایران» به خود اختصاص دهند.

به گزارش سرویس پژوهشی صبح قزوین، دکتر سید ابوالحسن شاهزاده فاضلی، رییس مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران در خصوص این موفقیت گفت: این طرح که با همکاری دانشگاه تهران انجام پذیرفته است، در راستای بررسی توانمندی میکروارگانیسم‌های بومی ایران بود و نتایج ارزشمندی از اجرای آن به دست آمد.

وی افزود: ایجاد کلکسیون متنوعی از پروکاریوت‌های دریاچه آران و بیدگل با توانمندی تولید آنزیم‌های آمیلاز، پروتئاز، لیپاز و... از جمله این توانمندی‌ها است.

بر اساس این گزارش، دکتر محمدعلی آموزگار، مدیر بانک میکروارگانیسم‌های مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران مجری طرح و دکتر علی مخدومی کاخکی، دکتر سید ابوالحسن شاهزاده فاضلی، ملیحه مهرشاد، مریم باقری، مریم دیدری و الهه محمودی همکاران این طرح هستند.

انتهای پیاممنبع خبر : علمی و فناوری ایسنا

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.