ارتقاء سطح توانمندی‌های مهارتی، حرفه‌ای و شغلی افراد تحت پوش
دو شنبه 29 بهمن 1397

معاون اجتماعی بهزیستی استان قزوین خبر داد

ارتقاء سطح توانمندی‌های مهارتی، حرفه‌ای و شغلی افراد تحت پوشش بهزیستی

ارتقاء سطح توانمندی‌های مهارتی، حرفه‌ای و شغلی افراد تحت پوشش بهزیستی
کد خبر: 121523/ کدخبرنگار : 50/ تاریخ انتشار: 1394/10/01 ساعت : 9:50 AM


معاون اجتماعی بهزیستی استان قزوین گفت: ارتقاء سطح توانمندی‌های مهارتی، حرفه‌ای و شغلی افراد تحت پوشش بهزیستی به منظور ایجاد اشتغال پایدار از اواسط مهر ماه سال جاری اجرا شد.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، بهاره رحمانی، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین اظهار کرد: ارتقاء سطح توانمندی‌های مهارتی، حرفه‌ای و شغلی افراد تحت پوشش بهزیستی به منظور ایجاد اشتغال پایدار از اواسط مهر ماه سال جاری اجرا شد.

وی در ادامه افزود: این طرح در قالب تفاهم‌نامه سه جانبه مابین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان فنی و حرفه‌ای و سازمان بهزیستی با هدف استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات موجود جهت توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی، تعاون و فنی و حرفه‌ای مبادله شده است.

وی تصریح کرد: تعداد زنان سرپرست خانوار بهزیستی استان دو هزار و 317 خانوار بوده که حدود 6 هزار و 500 نفر را تحت پوشش دارد.

معاون اجتماعی بهزیستی استان بیان کرد: از زمان اجرای این طرح تاکنون تعداد بیش از 100 زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی در این طرح آموزش دیده‌اند.

رحمانی اهداف این طرح را ساماندهی مددجویان آموزش دیده و دارای مهارت تحت پوشش بهزیستی و کارآموزان فنی و حرفه‌ای در قالب تعاونی‌های اشتغال زا و بستر سازی و ارائه خدمات آموزشی به جامعه هدف طرف‌های تفاهم‌نامه دانست و ادامه داد: این طرح به منظور رفع مشکلات تعاونی‌های موجود در حوزه بهزیستی و فنی حرفه‌ای اجرا می‌شود.

معاون اجتماعی بهزیستی استان بیان کرد: در این طرح اداره تعاون متعهد به ساماندهی مددجویان بهزیستی و کارآموزان فنی و حرفه‌ای با هدف ایجاد اشتغال در قالب تشکل‌های تعاونی است.

وی افزود: سازمان فنی و حرفه‌ای نیز متعهد به اجرای دوره‌های تخصصی مورد نیاز جامعه هدف تعاون و بهزیستی در مراکز دولتی و آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد می‌باشد.

رحمانی خاطرنشان کرد: بهزیستی نیز به همکاری در تشکیل تعاونی‌های فراگیر ملی و تسهیل در صدور مجوز راه اندازی مهدهای کودک، مراکز نگهداری سالمندان، معلولین ذهنی و جسمی و بازپروری معتادان برای تشکل‌های تعاونی دارای نیروی انسانی ماهر (دارای گواهینامه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای) با رعایت کلیه مقررات و ضوابط موضوع مراکز ماده 26 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت گردیده است.

انتهای پیام/7003
با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.