هدف ما برگزاری همزمان نمایشگاه قرآن با کنگره شیخ مجتبی قزوین
دو شنبه 30 مهر 1397

مدیرکل اداره ارشاد قزوین:

هدف ما برگزاری همزمان نمایشگاه قرآن با کنگره شیخ مجتبی قزوینی است

هدف ما برگزاری همزمان نمایشگاه قرآن با کنگره شیخ مجتبی قزوینی است
کد خبر: 114720/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1394/08/09 ساعت : 10:21 AM


مدیرکل اداره ارشاد قزوین گفت: کنگره شیخ مجتبی قزوینی برای 25 آذرماه در نظر گرفته شده که مصادف با روز پژوهش است و امیدواریم شرایط برگزاری نمایشگاه قرآن در همان هفته پژوهش فراهم شود.مهدی احمدی، مدیرکل اداره ارشاد قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر  صبح قزوین، در خصوص برگزاری دوازدهمین نمایشگاه قرآن در استان اظهار کرد: اعتقادم این است که نمایشگاه قرآن باید بسیار قویتر از نمایشگاه کتاب در استان برگزار شود زیرا ظرفیت قزوین برگزاری اینگونه از برنامه‌های فرهنگی بالاست.
وی در ادامه افزود: هفته گذشته جلسه ای با حضور ستاد استانی برگزاری نمایشگاه قرآن با حضور نمایندگانی از شهرداری، استانداری، معاونت فرهنگی سپاه، اوقاف، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات و صداوسیما و حوزه علمیه برگزار شد تا بحث قرآن فقط در حیطه و انحصار اداره کل ارشاد نباشد.
وی با بیان اینکه هر حرکت فرهنگی باید از حالت انحصاری خارج شود، بیان کرد: یعنی اگر ظرفیت‌های مردمی و سازمان‌های فرهنگی با یکدیگر تجمیع شود به طور یقین اینگونه از برنامه‌های با صرفه جویی و به صورت فاخر برگزار شده و اثرگذاری و اقبال به آن افزایش می‌یابد.

در تامین بودجه نمایشگاه قرآن مشکلی نداریم

این مسئول تصریح کرد: هدف ما تقویت ستاد استانی نمایشگاه قرآن است، در جلسه دوم با حضور اعضای این ستاد برنامه ریزی‌های نهایی انجام می‌شود؛ زیرا باید از همه ظرفیت‌های استان برای برنامه‌های فرهنگی و دینی استفاده کرد در گذشته این ستاد به صورت کامل فعال نبود.
وی عنوان کرد: در آذرماه کنگره مرحوم آیت الله مجتبی قزوینی را در دست انجام داریم که با دیدار از مراجع و حوزه‌های علمیه قم و مشهد مشورت‌هایی در این خصوص صورت گرفته شده است.
احمدی ابراز کرد: هدف ما این است زمانی که از مشهد و قم و اصفهان طلاب علوم دینی برای کنگره آیت الله مجتبی قزوین در استان حضور پیدا می‌کنند، بتوانند از نمایشگاه قرآن نیز بازدید داشته باشند.
وی در ادامه یادآور شد: کنگره این عالم برجسته برای 25 آذرماه در نظر گرفته شده که مصادف با روز پژوهش است و امیدواریم شرایط برگزاری نمایشگاه قرآن در همان هفته پژوهش فراهم شود.
این کارشناس فرهنگی تاکید کرد: معتقدم در مباحث قرآنی هیچ کس نباید تردیدی نسبت به تامین بودجه داشته باشد و هدف ما برگزاری نمایشگاهی فاخر و تاثیرگذار باشد هیچ مشکلی در تامین بودجه نداریم و وزارتخانه در این زمینه حمایت لازم را از اداره ارشاد استان دارد.
وی در پایان گفت: هفته آینده با برگزاری جلسه نهایی ستاد برگزاری نمایشگاه قرآن در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه جزئیات و نحوه برگزاری این نمایشگاه به اطلاع مخاطبان خواهد رسید.
انتهای پیام/2002
با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.