کمبود روشنایی پل شهید رجایی، خطر جدی برای عابران پیاده
جمعه 3 اسفند 1397

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قزوین خبر داد

کمبود روشنایی پل شهید رجایی، خطر جدی برای عابران پیاده

کمبود روشنایی پل شهید رجایی، خطر جدی برای عابران پیاده
کد خبر: 114309/ کدخبرنگار : 51/ تاریخ انتشار: 1394/07/23 ساعت : 2:59 PM


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قزوین ابراز کرد: کمبود روشنایی در پل شهید رجایی، خطر جدی برای عابران پیاده است.سرهنگ محمدرضا محمدی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، درباره تاثیر روشنایی معابر شهری بر میزان تصادفات، ابراز کرد: میزان تصادفات در معابر تاریک بسیار بیشتر از مکان‌هایی است که روشنایی مناسب ندارد.
وی افزود: تاریک بودن معابر از عوامل بسیار ملموس تصادفات است و متاسفانه وضعیت روشنایی قزوین به هیچ وجه مطلوب نیست، قزوین را باید شهر تاریک نامید.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی قزوین تاکید کرد: تامین روشنایی خیابان‌ها و معابر شهری وظیفه اداره برق و شهرداری است که باید به صورت تعاملی انجام شود و در شورای ترافیک استان پیگیری و مصوب گردد.
وی با اشاره نبود روشنایی در پل شهید رجایی، ابراز کرد: در معابر و مکان‌هایی که سرعت ماشین‌ها بالا است مانند پل ها، زیرگذرها، کمربندی‌ها کمبود روشنایی مشکلات جدی ایجاد می‌کند.


سرهنگ محمدی یادآور شد: بسیاری از تصادفات درون شهری، ناشی از تاریکی معابر است مخصوصا در مکان‌هایی مانند پل شهید رجایی و معابر شبیه به این پل، خطر جدی و اصلی متوجه عابران پیاده است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی قزوین همچنین عنوان کرد: خطراتی که در تصادفات شهری وجود دارد هم متوجه رانندگان و هم متوجه عابران پیاده است زیرا در نقاطی که روشنایی مناسبی ندارد، خطر خروج از جاده، واژگونی خودرو و تصادف با عابران پیاده بیشتر می‌شود.
انتهای پیام/7006 با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.