پنج شنبه 3 فروردین 1396
آرشیو اخبار

به مناسبت روز ملی‌شدن صنعت نفت؛

هزار و یک راهی که انگلستان برای نفوذ می‌داند/ از کودتای سیاسی تا نفوذ اقتصادی

زمان گذشت و طعم تجزیه یک چهارم خاک ایران در کام انگلستان شیرین تر از استعمار مستقیم کشورمان آمد تا در نهایت در طول دو و نیم قرن اخیر، ایران شاهد انواع چپاول و جولان گری‌های انگلستان در خود باشد.
نقدی بر انتشار یک فایل صوتی در اینستاگرام؛

حضور زیباکلام در قزوین چه نفعی برای استاندار داشت؟!

هیچ انگاشتن یک دستور قضایی و نادیده گرفتن نامه لغو سخنرانی دادستان از سوی استاندار و فرماندار یک بدعت تازه ای بود که در استان گذاشته شد و مردم فهمیدند شعار عمل به قانون دولتمردان هم مانند وعده‌های دولت فقط جنبه تبلیغاتی داشت.
یادداشت روز؛

آیا میراث مرحوم هاشمی فقط ارتباط با آمریکا بود؟!

برگزاری جلسه "میراث آیت الله" قبل از اینکه چیزی بر اندوخته مردم از دوران حضور هاشمی افزوده کند، تمامی زحمات آیت الله هاشمی را با وابستگی به آمریکا به تاراج داد و در اینجا باید حزب و طرفداران هاشمی او را از اتهامات زیباکلام خلاص کنند.
یادداشت روز؛

حجاب و عفاف فقط یک امر مذهبی نیست!

نکته اصلی در بحث حجاب و عفاف، شناخت مخاطب و برنامه ریزی متناسب با شرایط روحی و فکری اوست؛ در غیر این صورت برنامه‌های عفاف و حجاب با نگاهی که امروز در حال جریان است خروجی مفیدی نخواهد داشت.
درخشش بارقه‌های امید در سینمای دفاع مقدس؛

فیلم «دریاچه ماهی» و میراث ارزشمندی که حاتمی کیا برجای گذاشت

هرچند کارگردان فیلم دریاچه ماهی» صریحاً گفته بود با وجود اینکه ستایشگر سینمای حاتمی کیا است اما در عین حال به سینما او انتقاداتی نیز دارد با این حال تاثیر حاتمی کیا در فیلم کاملاً مشهود است.
مناسبت روز؛

سبک زندگی اسلامی در سیره فاطمی

از میان معصومین(ع) آن که زندگی پر برکتش بخصوص برای زنان مسلمان همچون خورشیدی نورافشانی می کند، وجود نازنین حضرت فاطمه زهرا(س) است که آشنایی با سبک زندگی آن حضرت بسیار برای ما راهگشا خواهد بود.
دستاوردهای انقلاب و فاز جدید اسطوره‌سازی از پهلوی؛

ژاندارمی که می‌خواست خاک ایران را تجزیه کند

شاه ژاندارم خاورمیانه بود؟ آیا براستی این حکم صحت دارد؟ در حالی که او پیش تر یکی از مهم ترین و استراتژیک ترین نقاط کشورش را به انگلستان واگذار کرده بود. تجزیه بحرین تنها تجزیه یک جزیره نبود بلکه تجزیه دستکم 10 قسمت از سرزمین ایران و کاهش حوزه دریایی ایران در خلیج فارس بود.
یادداشت روز؛

ایران و مسأله‌ای به نام ترامپ

ترامپ از اوباما و هیلاری جنگ‌طلب‌تر نیست، باشد هم توان و امکاناتی بیش از آنچه آنها داشتند ندارد. او امروز مساله شماره یک ایران نیست؛ مساله اصلی کسانی هستند که می‌خواهند ترامپ مساله اصلی باشد تا برخی مسائل اصلی دیگر را بپوشانند!
نقدی بر فیلم تحسین شده جشنواره فجر؛

«ویلایی ها»، رونمایی از چهرۀ زنانۀ جنگ

ویلایی‌ها درباره زندگی همسران فرماندهان جنگ است که در سال‌های ۶٢ و ۶٣ روایت می‌شود. موضوعی که تاکنون سینمای ایران کمتر به آن پرداخته است یعنی پرداختن به چهره زنانه جنگ و وارد شدن به حریم همسران رزمنده‌ها.
در حوالی شکست مطلق؛

چرا «ایتالیا ایتالیا» فیلم بدساخت و ناهنجاری است؟

باید گفت که ایتالیا ایتالیا، از هر نظر تجربه ای کاملاً شکست خورده در سینما، هم در فرم و هم در محتواست و به لحاظ درون مایه نیز فیلم یک عقبگرد برای فرهنگ ایرانی محسوب می‌شود.
First 1 2 3 4 5  ... Last